Hotline: +48 77 443 46 31

Bawaria, Hamburg, Saksonia – co będzie obowiązywać w krajach związkowych od 2 kwietnia?

Rząd federalny przyjął nową ustawę o ochronie przed zakażeniami. Zgodnie z tym większość przepisów dotyczących Corony ma zacząć obowiązywać najpóźniej od 2 kwietnia 2022 r. Co jest planowane w krajach związkowych.
Krytyka nowej ustawy rządu federalnego o ochronie przed zakażeniami jest coraz większa: kraje związkowe uważają, że usunięcie większości przepisów z ustawy Corona, w tym obowiązku noszenia masek w pomieszczeniach zamkniętych, jest błędem. Minister zdrowia Karl Lauterbach (SPD) również apeluje o ostrożność w odniesieniu do wysokich liczb. Większość przepisów Corony będzie obowiązywać w krajach federalnych do 2 kwietnia.
Ale co będzie potem?

WSZYSTKIE INFORMACJE NA TEMAT DZIAŁAŃ PLANOWANYCH W KWIETNIU

Podstawa prawna dla przepisów Corony wygasa zgodnie z planem
W weekend 2 i 3 kwietnia, zgodnie z planem, wygaśnie obecna podstawa prawna dla wielu ogólnokrajowych ograniczeń dotyczących Corony i nie będzie przedłużenia, jak twierdzi federalny minister zdrowia Karl Lauterbach. Propozycja kilku krajów związkowych, aby ponownie odpowiednio zmienić ustawę o ochronie przed zakażeniami, została odrzucona podczas poniedziałkowych konsultacji z ministrami zdrowia poszczególnych krajów związkowych – powiedział polityk SPD w Berlinie po zakończeniu rozmów.
Od niedzieli, zgodnie z niedawno zmienioną ustawą o ochronie przed zakażeniami i okresem przejściowym, obowiązek stosowania masek jest możliwy tylko w ograniczonym zakresie, na przykład w klinikach lub domach opieki oraz w środkach transportu publicznego. Maski w sklepach i szkołach oraz zasady dostępu do sieci 2G lub 3G mogą nadal istnieć, ale tylko na poziomie regionalnym, jeśli parlament danego kraju związkowego stwierdzi, że sytuacja w tym regionie jest szczególnie krytyczna (zasada hotspot).

ZASADY CORONY OD 2 KWIETNIA: CO MÓWI USTAWA O OCHRONIE PRZED ZAKAŻENIAMI

W połowie marca Bundestag i Bundesrat uchwaliły nową ustawę o ochronie przed zakażeniami. Oznacza to, że z dniem 20 marca zdecydowana większość przepisów Corony przestanie obowiązywać; pozostanie jedynie podstawowa ochrona. Aby jednak kraje związkowe mogły przygotować się do nowych przepisów, wprowadzono okres przejściowy do 2 kwietnia. Skorzystały z tego prawie wszystkie kraje związkowe, tak więc ograniczenia dostępu, obowiązki maskowania i przepisy dotyczące 3G obowiązują prawie wszędzie.
Jednak 2 kwietnia jest coraz bliżej. Coraz więcej krajów związkowych ogłasza, co będzie obowiązywać w ich kraju od tego dnia. Szykuje się patchworkowa kołdra, ponieważ: Nowa ustawa o ochronie przed zakażeniami przewiduje, że kraje związkowe mogą podejmować bardziej rygorystyczne środki tylko w tak zwanych „punktach zapalnych”. Ustawa nie precyzuje jednak, czy np. cały kraj związkowy może zostać uznany za hotspot.

Zatem od 2 kwietnia, zgodnie z ustawą o ochronie przed zakażeniami, będą obowiązywały tylko następujące zasady:

  • Obowiązkowe maski w szpitalach i domach opieki
  • obowiązkowe maski w transporcie publicznym
  • zasady lokalne w zależności od sytuacji zakażenia
Wszystkie inne (obowiązkowe maski w pomieszczeniach, zasady 3G lub 2G) mają zostać porzucone.
Źródło: https://www.swp.de/panorama/corona-regeln-ab-2.-april_-wo-gelten-maskenpflicht_-3g-und-co._-63420547.html?fbclid=IwAR3dC-TM2YAZA9iwlXXaTaVQO5T0ezosrKMapJfeuBIQ9ShA6s_MdK-Qq9w

Dodaj komentarz

PRACA W NIEMCZECH LOGO

Biuro pośrednictwa pracy

PERSONAL-EU24
Schüttorf, Dolna Saksonia, Niemcy
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 17:00.

LOGO PERSONAL-EU24 WHITE COPYRIGHT

Subskrybuj Nasz Biuletyn

RODO *
KONTAKT
  • +48 774 434 631
  • +49 5923 968 36 75
  • Numer telefonu komórkowego / WhatsApp: +49 1573 7283268
  • E-Mail: cv@praca-w-niemczech.com
  • https://www.praca-w-niemczech.com